5 míst, které musíte vidět ve Zlíně

  Zlín je krajské město, které se nachází v údolí řeky Dřevnice. Město proslulo především obuvnictvím (je to město, kde žil Tomáš Baťa), dále pak zelení a sportem. Jedná se o neobyčejné město, které turistům nabízí mnoho zajímavých míst. My se dnes podíváme na 5 nejzajímavějších turistických atrakcí.

  Zlínská Zoo je rezervace, ve které můžete vidět vzácné exempláře z celého světa, ve volném výběhu. Zoo svým zvířatům maximálně napodobuje přirozené prostřední. Návštěvníkům se tak naskytne jedinečná podívaná. Areál Zoo se nachází v zámeckém parku zámku Lešná.

  K historickým objektům a místům, které se vyplatí navštívit patří i zdejší zámek. Nachází se na místě, kde stála původně středověká tvrz. Původně se jednalo o renesanční dílo, které bylo v 18. století přestavěno na barokní zámek. V současné době se v zámku nachází také Muzeum jihovýchodní Moravy.

  Do Zlína neodmyslitelně patří jméno Tomáše Bati. Nachází se zde Dům umění, což byl původní Památník Tomáše Bati. Sídlí zde galerie výtvarného umění a filharmonie Bohuslava Martinů. Můžete zde vidět také vilu Tomáše Bati, která se začala stavět v roce 1909 a o dva roky později byla dokončena. Ve vile sídlí nadace.

  Nový městský hřbitov byl vybudován ve 30. letech. Na tomto hřbitově odpočívá Tomáš Baťa a pilot A. Brouček, kteří zde byli pochováni mezi prvními.

  Římskokatolický kostel sv. Filipa a Jakuba, je dominantou Zlína. Kostel byl postaven pravděpodobně na přelomu 15. a 16. Století.

  Ubytování ve Zlíně

  Pokud se rozhodnete prohlédnout si krásy tohoto neobyčejného města, určitě vás bude zajímat také ubytování.

  Ubytování ve Zlíně seženete poměrně snadno. Doporučujeme ubytovat se v penzionu Uno Zlín. Tento rodinný penzion nabízí svým hostům opravdu kvalitní ubytování i služby za příznivé ceny. Kolem penzionu se nachází překrásná příroda. Turistům se tak nabízí možnost dýchat čerstvý, lesy provoněný vzduch.

  Penzion Uno ve Zlíně

  „Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde