Alanya, Turecko

  Alanya se nachází cca 115 kilometrů východně od Antalye (nejbližší letiště) a zejména v poslední době se Alanya může pochlubit obrovskou turistickou oblíbeností, během plné letní sezóny se počet obyvatel ve městě téměř zdvojnásobí až na hranici půl milionu lidí. Přitom ještě před několika lety tu byla pouze malá rybářská vesnice.

  Alanya (Turecko), stejně jako další města na tureckém pobřeží má typické středomořské podnebí, teplé moře i kilometry dlouhé písečné pláže se spoustou moderních hotelů postavených přímo na pobřeží ve stínu borovicového lesa, který se nachází v zátoce mezi pohořím Taurus na severu a Středozemním mořem na jihu. Turisté, kteří chtějí poznávat místní historické památky (a že město má bohatou historii) si nesmí nechat ujít dominantu – tureckou pevnost s osmibokou červenou věží, původní městské hrady i atraktivní přístav (loděnice). Pevnost nabízí nádherný výhled na celou Alanyi i pohoří Taurus.

  Mnozí turisté si během dne užívají slunné dny na dlouhé písečné pláži, ti ostatní cestují výlety do nejznámějších turistických atrakcí v této části Turecka. V celé její rozmanitosti, Alanya (Turecko) je prostě ideálním místem pro všechny, od romantických duší, milovníků historických památek Blízkého Východu až po ty, kteří touží po nekončící noční i denní zábavě. Alanya je také destinací statisíců rodin s dětmi, kteří se mohou vyřádit nejen v hotelových aquaparcích.

  Kleopatra Beach je pláž v Alanyi, která byla označena modrou vlajkou za čistotu a kvalitu. Jedná se zároveň o nejoblíbenějších písečnou pláž ve městě. Dále můžete navštívit například pláž Alara či hlavní pláž Alanya.

  Nabídka zájezdů – Alanya, Turecko

  Kompletní nabídka zájezdů
  Partly Cloudy
  Today 19.03. 2018 0%
  Partly Cloudy
  A mix of clouds and sun. High around 25C. Winds S at 10 to 15 km/h.
  Partly Cloudy
  Tomorrow 20.03. 2018 0%
  Partly Cloudy
  Partly cloudy. High 21C. Winds S at 10 to 15 km/h.
  Clear
  Wednesday 21.03. 2018 0%
  Clear
  Sunny. High 21C. Winds S at 10 to 15 km/h.
  Clear
  Thursday 22.03. 2018 0%
  Clear
  Sunny skies. High 24C. Winds S at 10 to 15 km/h.
  Overcast
  Friday 23.03. 2018 0%
  Overcast
  Cloudy. High 26C. Winds SSE at 15 to 25 km/h.
  Rain
  Saturday 24.03. 2018 80%
  Rain
  Showers early, becoming a steady rain later in the day. High 17C. Winds SSW at 15 to 30 km/h. Chance of rain 80%. Rainfall around 6mm.

  Další zajímavosti aneb víte že, ….

  Centrum Alanye má výškové omezení staveb, které mohou měřit maximálně 21 metrů. Důvodem je zachování panoramatu města a pohoří Taurus stejně jako zachování pravé turecké atmosféry na bohatých místních trzích.

  Alanya (Turecko) se nachází více na jih od letovisek jako Marmaris nebo Bodrum, což znamená, že dovolenková sezóna tu trvá o trochu déle.

  Užívejte si cestování po Česku s našimi tipy. Přinášíme vám články o krásných místech, které stojí za to navštívit.