Antalya, Turecko

  Letovisko Antalya, Turecko nabízí vynikající rodinné pláže, atmosféru starého města, malebný přístav a skvělou polohu v blízkosti nejatraktivnějších letovisek Turecka. Stará část Antalye je příjemným souborem úzkých uliček s květinovou výzdobou, tradičními domy a atraktivními kavárnami i restauracemi. Najdete zde také romantické stolování v přístavu. Antalya, Turecko má také rozvinutý noční život v podobě taveren a barů přímo na nábřeží.

  Dobře vybavené pláže, příjemné ceny, garance slunce po téměř 300 dní v roce a snadná dostupnost z letiště (letiště cca 10 km od letoviska) dělají z Antalye favorizované letovisko nejen pro rodiny s dětmi. Ikdyž o ty tu je postaráno opravdu skvostně. I jednotlivé hotely jsou přizpůsobeny a nabízejí nepřeberné množství zábavy pro nejmenší ratolesti.

  Dovolená Antalya, Turecko – vodní turistika a pláže

  Relaxační výlety lodí, jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat celou oblast. Váš itinerář Antalye by mohl zahrnovat i exkurze do Saklikent Canyon, Waterfall Duden či Cirali. Můžete také navštívit sousední plážová letoviska Kemer, Side a Manavgat. Zpestřením celé dovolené v Turecku může být chůze v podhůří pohoří Taurus či prvotřídní golfové hřiště National Golf Club v Belek. Ostatně golfové zájezdy a lázeňské pobyty mají v oblasti Antalya, Turecko skvělou pověst.

  Last minute dovolená – Antalya, Turecko

  Partly Cloudy
  Today 19.03. 2018 0%
  Partly Cloudy
  Sunshine and clouds mixed. High 23C. N winds shifting to SSE at 15 to 25 km/h.
  Partly Cloudy
  Tomorrow 20.03. 2018 20%
  Partly Cloudy
  Intervals of clouds and sunshine in the morning with more clouds for later in the day. High around 20C. Winds E at 10 to 15 km/h.
  Clear
  Wednesday 21.03. 2018 10%
  Clear
  A few passing clouds, otherwise generally sunny. High 21C. Winds ESE at 10 to 15 km/h.
  Clear
  Thursday 22.03. 2018 0%
  Clear
  Sunny, along with a few afternoon clouds. High 21C. Winds SE at 10 to 15 km/h.
  Overcast
  Friday 23.03. 2018 0%
  Overcast
  Cloudy. High 22C. N winds shifting to S at 15 to 25 km/h.
  Chance of Rain
  Saturday 24.03. 2018 60%
  Chance of Rain
  A steady rain in the morning. Showers continuing in the afternoon. High 19C. Winds ESE at 10 to 15 km/h. Chance of rain 70%. Rainfall near 6mm.

  Pláže

  Antalya, Turecko je součástí Turecké riviéry a může se pochlubit jedněmi z nejlepších pláží v regionu, se zlatým pískem a průzračnou vodou. Celá řada pláží má ocenění modré vlajky, takže se vždy můžete být jisti dokonalou čistotou a teplými vodami Egejského moře. Pláž Lara je oblíbené zejména mezi rodinami s dětmi. Provozuje se zde mnoho vodních a sportovních aktivit. Pláž Konyaalti je nabízí fantastickou čistotu a tak doporučujeme strávit vaši dovolenou u moře právě mezi těmito dvěma stranami.

  Aquaparky

  Pokud si chcete odpočinout od vynikajících pláží Antalye, pak existují vodní parky, které jsou vynikající alternativou na celý den. Dolphinland nabízí možnost plavání s delfíny, Dedeman Aqua Park je naopak největším aquaparkem na Středním východě.

  Noční život

  Antalya, Turecko přitahuje turisty z celého světa již po mnoho let. Za tu dobu zde vznikla řada barů, kaváren a klubů, kde si můžete vychutnat tradiční recepty a kávu nebo si jen tak odpočinout po celodenní prohlídce města. Noční život pro partu přátel či skupinu lidí tu zajišťuje hned několik vyhlášených klubů, kde se tančí pod širým nebem až do časného rána. Každý večer si tak můžete vybrat noční klub dle vašeho gusta.

  Restaurace a kavárny

  Být u pobřeží Egejského moře v letovisku Antalya v Turecku a neochutnat některou z místních specialit či čerstvou rybu by byla velká škoda. Turecká strava je kvalitní a výborná, protože je často regionální a čerstvá. Oblast Marina je dobře známá pro svoji vysokou kvalitu čerstvých ryb.

  Užijte si zimu jak má být. Lyžařský zájezd se slevou z KouzelnyDeda.cz je vaše možnost jak ušetřit i si užít krásnou dovolenou.