Bulharsko levně

  Léto začíná a blíží se čas dovolených. Nejedna rodina se snaží vybrat destinaci, kde si každý najde to své, bude to levně a všichni budou spokojeni. Naším tipem je Bulharsko.

  Dovolená v Bulharsku pro vás bude velkým zážitkem. Toto místo potěší milovníky povalování se u moře, obdivovatele kultury i architektury, dobrodruhy toužící po nových gurmánských zážitcích i sportovce. Oproti jiným zemím, jako je Chorvatsko, se nemusíte bát obrovského přívalu turistů a jako ve Španělsku a Řecku nehrozí nečekané protesty a stávky obyvatelstva. Bulharsko je místem, kde si užijete dovolenou levně a naplno.

  Hlavní město Bulharska je Sofie. Bulharsko nabízí architektonické skvosty různých kultur. Můžete navštívit římské lázně, řecké chrámy či byzantské pevnosti. Rodiny s dětmi při dovolené jistě ocení průzračné a klidnější moře s méně slanou vodou. Jinak se jedná o vhodné místo pro dovolenou u moře. Nejznámějšími místy jsou Primorsko, Slunečné pobřeží, Zlaté písky a další.

  Jednotkou měny je leva (jedna leva je asi 13 Kč). Bulharsko patří mezi nejvyhledávanější destinace právě kvůli nízkým cenám. Na dovolenou tak můžete vyrazit levně. Platy jsou v Bulharsku velice nízké (okolo 3000 Kč), proto je tam daleko levněji než u nás (ceny u moře jsou však srovnatelné s našimi). Levně nakoupíte suvenýry, drahé nejsou ani jízdenky autobusem. Nízké ceny za ubytování naleznete i v hotelech, také restaurace neposkytují drahé služby.

  Specifikem, pro které je Bulharsko známé, je tamní způsob přitakání či zamítnutí. Přikývnutí má v Bulharsku opačný význam a odmítnutí také. Bulhaři se však mnohdy snaží v dobré víře přizpůsobit se turistům a vzniká nedorozumění. Není problémem domluvit se rusky.

  Stále ještě netoužíte vyrazit na dovolenou k moři levně? Potom je něco špatně, protože Bulharsko je přátelskou destinací vítající turisty z celého světa.

  „Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain