Dovolenou na poloostrově Pelješac si užijí děti i rodiče

  Léto je v plném proudu a stále je mezi námi dost těch, kteří se ještě nerozhodli, kam letos vyrazí na dovolenou. A jak to máte vy? Pokud jste ještě neučinili konečné rozhodnutí a hledáte způsob, jak ušetřit, ale zároveň nemuset dělat žádné kompromisy, máme pro vás řešení. Vydejte se za krásami chorvatského poloostrova Pelješac. Zajímá vás, co může druhý největší poloostrov v Jižní Dalmácii nabídnout?

  Chorvatsko patří mezi destinace, kde se nudit nebudete a o poloostrovu Pelješac to platí dvojnásob. Chlubí se bohatou historií a první zmínka o něm pochází již z doby antického Řecka. V roce 1333 se dostal do vlastnictví Dubrovnické republiky, která ho koupila od Srbska. O několik staletí později patřil Francii, rakouskému císařství a po první světové válce byl až do roku 1991 součástí Jugoslávie. V současné době je Pelješac vyhledávanou lokalitou a chlubí se zajímavou architekturou, krásnými přírodními scenériemi a poklidnou atmosférou.

  Cena ubytování na poloostrově Pelješac se nijak nevymyká chorvatskému průměru – lůžko ve slušně zařízeném apartmánu nedaleko pláže lze sehnat od 10 €. A kde se ubytovat?

  Jedním z nejvyhledávanějších míst je městečko Orebič, které leží naproti městu Korčula. Písečné a oblázkové pláže v jeho okolí jsou vyhlášené a to samé platí i o historických památkách v Orebiči samotném. Vhodnou alternativou může být Žuljana, malá obec a přístav v jednom. Turisty zde láká členité pobřeží s bohatou vegetací a vůbec nejrozlehlejšími plážemi s průzračně čistou vodou. V Žuljaně si přijdou na své také milovníci potápění, surfování a yachtingu, ke kterým jsou v jejím okolí ideální podmínky.

  Chystáte se na dovolenou v Chorvatsku s dětmi? V tom případě je pro vás Pelješac jako stvořený. Přístup do moře je mělký a v okolí narazíte na spoustu atrakcí. Toužíte-li po klidné a přesto aktivní dovolené, neváhejte. Nejlevnější apartmány v Chorvatsku najdete na www.ubytovanivchorvatsku.cz.

  „Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde