Hurghada, Egypt

  Hurghada, Egypt byla původně malá rybářská vesnice zvaná pod egyptským jménem Ghardaga. V současné době je Hurghada klíčovým letoviskem egyptského cestovního ruchu a jedním z největších měst na pobřeží Rudého moře. Pro mnoho z nás se stala synonymem levné dovolené u moře nabízející skutečně vysokou hodnotu za vaše utracené peníze.

  Největším lákadlem Hurghady jsou bezesporu křišťálově čisté vody Rudého moře, nedotčené korálové útesy a velké množství vodních vraků (nejvýznamnější El Mina z roku 1969).To ocení zejména potápěči a milovníci šnorchlování, ale vychutnat si exotický podmořský život můžete i bez nutnosti namočení nohou, při výletech lodí se skleněným dnem, případně v některém z řady akvárií.

  Hurghada v Egyptě nabízí obrovské množství hotelů všech cenových i komfortních kategorií. Nejčastěji se zde ovšem setkáme s pětihvězdičkovými all inclusive hotely. Pokud by snad vaše touhy neuspokojil žádný z hotelů, vydat se můžete do pár kilometrů vzdálených letovisek El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheesh či Safaga.

  Hurghada, Egypt již dávno není typickým Africkým letoviskem, důkazem je Hurghada Marina Boulevard, hlavní ulice města nabízející nejrůznější noční kluby, restaurace, kavárny a taverny s živou hudbou. Vyhlášené noční kluby se soustředí také kolem starého přístavu Sekala.

  Letovisko Egypt, Hurghada je vhodné pro páry, seniory i rodiny s dětmi, kteří chtějí relaxovat a vychutnat si požitky, které pobřeží Rudého moře nabízí. Nejvhodnější doba k návštěvě je od listopadu do března, cestovat se dá i během letních měsíců, jen musíte počítat s vyššími teplotami blížícími se až ke 40 °C.

  Last minute dovolená – Hurghada, Egypt

  The location could not be found.
  „Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain