Hurghada, Egypt

  Hurghada, Egypt byla původně malá rybářská vesnice zvaná pod egyptským jménem Ghardaga. V současné době je Hurghada klíčovým letoviskem egyptského cestovního ruchu a jedním z největších měst na pobřeží Rudého moře. Pro mnoho z nás se stala synonymem levné dovolené u moře nabízející skutečně vysokou hodnotu za vaše utracené peníze.

  Největším lákadlem Hurghady jsou bezesporu křišťálově čisté vody Rudého moře, nedotčené korálové útesy a velké množství vodních vraků (nejvýznamnější El Mina z roku 1969).To ocení zejména potápěči a milovníci šnorchlování, ale vychutnat si exotický podmořský život můžete i bez nutnosti namočení nohou, při výletech lodí se skleněným dnem, případně v některém z řady akvárií.

  Hurghada v Egyptě nabízí obrovské množství hotelů všech cenových i komfortních kategorií. Nejčastěji se zde ovšem setkáme s pětihvězdičkovými all inclusive hotely. Pokud by snad vaše touhy neuspokojil žádný z hotelů, vydat se můžete do pár kilometrů vzdálených letovisek El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Sahl Hasheesh či Safaga.

  Hurghada, Egypt již dávno není typickým Africkým letoviskem, důkazem je Hurghada Marina Boulevard, hlavní ulice města nabízející nejrůznější noční kluby, restaurace, kavárny a taverny s živou hudbou. Vyhlášené noční kluby se soustředí také kolem starého přístavu Sekala.

  Letovisko Egypt, Hurghada je vhodné pro páry, seniory i rodiny s dětmi, kteří chtějí relaxovat a vychutnat si požitky, které pobřeží Rudého moře nabízí. Nejvhodnější doba k návštěvě je od listopadu do března, cestovat se dá i během letních měsíců, jen musíte počítat s vyššími teplotami blížícími se až ke 40 °C.

  Last minute dovolená – Hurghada, Egypt

  Clear
  Today 19.03. 2018 0%
  Clear
  Abundant sunshine. High 29C. Winds E at 15 to 30 km/h.
  Clear
  Tomorrow 20.03. 2018 0%
  Clear
  Sunny skies. High 28C. Winds NNE at 15 to 25 km/h.
  Clear
  Wednesday 21.03. 2018 0%
  Clear
  Sunny. High around 30C. Winds NNW at 15 to 30 km/h.
  Clear
  Thursday 22.03. 2018 0%
  Clear
  Mainly sunny. High 31C. Winds NNE at 15 to 25 km/h.
  Clear
  Friday 23.03. 2018 0%
  Clear
  Sunny skies. High 32C. Winds ESE at 25 to 40 km/h.
  Partly Cloudy
  Saturday 24.03. 2018 0%
  Partly Cloudy
  Sunny early then partly cloudy and windy later in the day. High 28C. Winds NNE at 30 to 50 km/h.
  „Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain