Kam letos na dovolenou autobusem?

  Do zahraničí se nejčastěji vydáváme třemi typy dopravy. Letecky, vlastní dopravou a autobusem. Právě poslední typ přepravy cestujících je naším dnešním tématem.

  Pokud se řekne autobusem, často si lidé představí nepříliš lákavě vonící karosy, kde polovina cestujících vyhlíží brzkou přestávku, aby mohla vykonat své potřeby. Zažitá doba.

  Dnes je dovolená autobusem zcela o něčem jiném. Luxusní a komfortní autobusy s klimatizací, kterou si můžete sami regulovat. WC je přímo v autobuse a během cesty vám jsou promítány filmy, aby vám cesta utekla. To že většinou k moři cestujeme 10 a více hodin není možné odstranit, ale v komfortu dnešních autobusů se cesta přežije mnohem snadněji.

  Dovolená Chorvatsko autobusem

  Chorvatsko je destinací číslo jedna, kam lidé jezdí po vlastní ose automobilem. Stále ale také vídáme na silnicích směrem do Chorvatska české autobusy. Právě dovolená Chorvatsko autobusem láká na své příznivé ceny. Dovolená pro celou rodinu nevyjde draho, navíc poznáte na zájezdu nové lidi a vaše cesta je bez starostí.

  Dovolená Španělsko autobusem

  I přesto, že do Španělska trvá cesta autobusem i 24 hodin, využívá ji stále dost českých turistů. Většinou ti, kteří chtějí ušetřit nějaké peníze nebo ti, kteří se bojí létat a přesto chtějí poznávat vzdálené krásy a z Itálie či Chorvatska jsou již unavení. Dovolená Španělsko autobusem může být zdlouhavá, ale vyplatí se čekat. Krásy místního pobřeží dalece předčí dobu, jakou v autobuse strávíte.

  Dovolená Itálie autobusem

  Dokonce už i linkové autobusy jezdí do Itálie, tak proč se nevydat tímto typem dopravy na dovolenou. Cesta trvá zpravidla od 10 do 24 hodin podle cílové destinace. Rodiny s dětmi většinou končí u prvních letovisek typu Bibione či Lignano, ale rozhodně dělají dobře. Příjemné klima, nepříliš velká vzdálenost, rozlehlé pláže a spousta kultury. Dovolená Itálie autobusem je naším tipem číslo jedna v oblíbenosti.

  „Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde