Sharm el Sheikh, Egypt

  Sharm el Sheikh se nachází na špičce Sinajského poloostrova a patří mezi nejoblíbenější lokality Rudého moře. Tento živoucí resort je jedním z nejpozoruhodnějších potápěčských lokalit na světě. Například podvodní rezervy v národním parku Ras Mohammed nabízí téměř ideální podmínky pro potápění a šnorchlování na vysoké úrovni.

  Sharm el Sheikh, Egypt má dobrou pověst také mezi začínajícími potápěči. Horké podnebí, teplá voda a barevné korálové útesy jsou vhodně umístěny poblíž města. Ačkoliv existuje celá řada potápěčských lokalit podél pobřeží Rudého moře, mezi oblíbená místa v okolí letoviska Sharm el Sheikh patří Ras Ghamila, Ras Nasrani, Ras Bob, White Knight a The Gardens. Opravdu vyjímečný je potom ponor k vraku lodi SS Thistlegorm z roku 1941. Někteří dokonce vypráví o tom, že ponor k této válečné lodi je největším potápěčským zážitkem jejich života.

  Pauzu od potápění mohou turisté vyplnit řadou další zajímavých aktivit, například výletem do panoramatického kláštera Svaté Kateřiny (Svata Katarina), který se nachází na úpatí hory Sinaj. Klášter uchovává působivé starobylé relikvie a ikony.

  Příchodem soumraku, Naama Bay, v jednom z pěti hlavních center Sharm el Sheikhu bzučí ruch obchodů, barů, restaurací a tzv. „šíša“ kaváren s vodními dýmkami. Turisté se mohou procházet po hlavním bulváru a zastavovat se u populárních Tam Tam kaváren nebo mohou pokračovat dolů na Peace Road až k okraji pouště, kde se mohou těšit na teplý večerní vzduch.

  Sharm el Sheikh, Egypt je ideálním místem pro dovolenou. Je to skvělé místo pro opalování na písečných plážích a šnorchlování v průzračném Rudém moři. Rezervujte si dovolenou v letovisku Sharm el Sheikh a vydejte se s námi do jednoho z nejpozoruhodnějších měst na pobřeží Rudého moře.

  Last minute dovolená – Sharm el Sheikh, Egypt

  Clear
  Today 17.01. 2018 0%
  Clear
  Plenty of sunshine. High 22C. Winds NNE at 25 to 40 km/h.
  Clear
  Tomorrow 18.01. 2018 0%
  Clear
  A mainly sunny sky. High 24C. Winds WNW at 10 to 15 km/h.
  Clear
  Friday 19.01. 2018 0%
  Clear
  Mostly sunny. High 19C. Winds NNE at 10 to 15 km/h.
  Clear
  Saturday 20.01. 2018 0%
  Clear
  Sunny. High 21C. Winds NNE at 15 to 30 km/h.
  Clear
  Sunday 21.01. 2018 0%
  Clear
  Sunny. High 23C. Winds ENE at 10 to 15 km/h.
  Clear
  Monday 22.01. 2018 0%
  Clear
  Sunny skies. High around 25C. Winds WSW at 15 to 30 km/h.

  Tipy letoviska Sharm El Sheikh

  Chcete-li ochutnat kus egyptské kultury, velbloudí výpravy do beduínské vesnice mohou být fantastickým zpestřením dovolené pro celou rodinu. Ačkoliv to není výprava do historického Egypta, jistě vám poskytne nezapomenutelné zážitky z beduínského života Sharm el Sheikhu.

  Hotely v Sharm el Sheikhu mají obvykle vynikající zázemí pro rodiny s dětmi. Týká se to i pláží, které jsou bezpečné i pro mladší návštěvníky.

  Udělejte si výlet na tradiční Egyptské trhy se suvenýry. Vedle tradiční egyptské bavlny a parfémů jsou v Sharm el Sheikhu oblíbené suvenýry ze zlata a stříbra. Při koupi nezapomeňte vyjednávat o ceně, smlouvání je přirozenou normou této oblasti.

  Užijte si ten nejkrásnější advent. Zájezdy na vánoční trhy slevou do evropských měst.