Sharm el Sheikh, Egypt

  Sharm el Sheikh se nachází na špičce Sinajského poloostrova a patří mezi nejoblíbenější lokality Rudého moře. Tento živoucí resort je jedním z nejpozoruhodnějších potápěčských lokalit na světě. Například podvodní rezervy v národním parku Ras Mohammed nabízí téměř ideální podmínky pro potápění a šnorchlování na vysoké úrovni.

  Sharm el Sheikh, Egypt má dobrou pověst také mezi začínajícími potápěči. Horké podnebí, teplá voda a barevné korálové útesy jsou vhodně umístěny poblíž města. Ačkoliv existuje celá řada potápěčských lokalit podél pobřeží Rudého moře, mezi oblíbená místa v okolí letoviska Sharm el Sheikh patří Ras Ghamila, Ras Nasrani, Ras Bob, White Knight a The Gardens. Opravdu vyjímečný je potom ponor k vraku lodi SS Thistlegorm z roku 1941. Někteří dokonce vypráví o tom, že ponor k této válečné lodi je největším potápěčským zážitkem jejich života.

  Pauzu od potápění mohou turisté vyplnit řadou další zajímavých aktivit, například výletem do panoramatického kláštera Svaté Kateřiny (Svata Katarina), který se nachází na úpatí hory Sinaj. Klášter uchovává působivé starobylé relikvie a ikony.

  Příchodem soumraku, Naama Bay, v jednom z pěti hlavních center Sharm el Sheikhu bzučí ruch obchodů, barů, restaurací a tzv. „šíša“ kaváren s vodními dýmkami. Turisté se mohou procházet po hlavním bulváru a zastavovat se u populárních Tam Tam kaváren nebo mohou pokračovat dolů na Peace Road až k okraji pouště, kde se mohou těšit na teplý večerní vzduch.

  Sharm el Sheikh, Egypt je ideálním místem pro dovolenou. Je to skvělé místo pro opalování na písečných plážích a šnorchlování v průzračném Rudém moři. Rezervujte si dovolenou v letovisku Sharm el Sheikh a vydejte se s námi do jednoho z nejpozoruhodnějších měst na pobřeží Rudého moře.

  Last minute dovolená – Sharm el Sheikh, Egypt

  Clear
  Today 19.03. 2018 0%
  Clear
  Abundant sunshine. High 29C. Winds E at 15 to 25 km/h.
  Clear
  Tomorrow 20.03. 2018 0%
  Clear
  Mainly sunny. High near 30C. NE winds shifting to SSE at 15 to 30 km/h.
  Clear
  Wednesday 21.03. 2018 0%
  Clear
  Sunny. High 32C. Winds NNE at 25 to 40 km/h.
  Clear
  Thursday 22.03. 2018 0%
  Clear
  Mainly sunny. High 32C. Winds NE at 15 to 30 km/h.
  Clear
  Friday 23.03. 2018 0%
  Clear
  Sunny along with a few clouds. High 32C. NNE winds shifting to SE at 15 to 25 km/h.
  Clear
  Saturday 24.03. 2018 0%
  Clear
  Generally sunny despite a few afternoon clouds. High near 30C. Winds ENE at 15 to 25 km/h.

  Tipy letoviska Sharm El Sheikh

  Chcete-li ochutnat kus egyptské kultury, velbloudí výpravy do beduínské vesnice mohou být fantastickým zpestřením dovolené pro celou rodinu. Ačkoliv to není výprava do historického Egypta, jistě vám poskytne nezapomenutelné zážitky z beduínského života Sharm el Sheikhu.

  Hotely v Sharm el Sheikhu mají obvykle vynikající zázemí pro rodiny s dětmi. Týká se to i pláží, které jsou bezpečné i pro mladší návštěvníky.

  Udělejte si výlet na tradiční Egyptské trhy se suvenýry. Vedle tradiční egyptské bavlny a parfémů jsou v Sharm el Sheikhu oblíbené suvenýry ze zlata a stříbra. Při koupi nezapomeňte vyjednávat o ceně, smlouvání je přirozenou normou této oblasti.

  Užijte si ten nejkrásnější advent. Zájezdy na vánoční trhy slevou do evropských měst.