Side, Turecko

  Atmosférická lokalita Side, Turecko nabízí vynikající pláže, krásné scenérie, noční život i příjemnou chuť turecké kultury a historie. Side se může pochlubit starověkými chrámy, Římskými lázněmi i velkolepým amfiteátrem. Město je velmi romantické zejména v noci, kdy jsou všechny důležité památky krásně osvětleny.

  Side, Turecko je populární volbou levné rodinné dovolené u moře. Děti budou mít dobře vybavené pláže a dobrodružné rodinné aktivity, které zahrnují šnorchlování, rafting, safari v jeepu či jízdu na koních. Vaše návštěva by měla zahrnovat také výlet na tradičních dřevěných lodích po řece Manavgat ke stejnojmennému vodopádu.

  Side, Turecko – levné ubytování i luxusní hotely

  Levné hotely v centru Side, Turecko mají dobré předpoklady pro výjimečnou atmosféru úzkých uliček starého města a krásného rybářského přístavu. Side ubytování zahrnuje spoustu levných hotelů a apartmánů s vlastním stravováním. Najdete zde také velký výběr luxusních hotelů, které nabízí za skvělou cenu vynikající služby. All inclusive dovolená nabízí jako tradičně v Turecku velmi dobrou hodnotu za utracené peníze. Romantické pětihvězdičkové hotely mají vlastní pláže a relaxační zařízení.

  Last minute dovolená – Side, Turecko

  Krajinou za dobrodružstvím

  Poloha Side a jeho okolí je opravdu nádherná. Lesy a podhůří pohoří Taurus, se svými jeskyněmi a vodopády, jsou ideální pro pěší turistiku a jízdu na koni. V závislosti na tom, jak si budete chtít užít krajinu jsou nabízeny také safari v jeepech, čtyřkolky či raftingové expedice. V zimě je možné dokonce lyžovat.

  Historická část Side

  Oblast Side, Turecko oplývá historickými památkami. Hradby města jsou dochovány od 2. století před naším letopočtem. Mramorové sloupy chrámů Apollóna a Athény, antické divadlo pro více než 15 000 diváků nebo okrasné fontány, všechno je vzdáleno pouze pár minut chůze od sebe. K dispozici je také oblíbené muzeum.

  Nakupování

  Město úzkých uliček je plné obchodů a stánků. Seženete zde téměř na co si vzpomenete. Od kožených kabelek, šperků, koberců, koření až po suvenýry. Prodejci rádi smlouvají, ale pozor na falešné značkové zboží.

  „Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde