Slunečné pobřeží, Bulharsko

    Slunečné pobřeží je letovisko ležící na pobřeží Černého moře v Bulharsku, a mezi turisty celého světa, je jednou z hvězd regionu Burgas. Během své populární existence již přilákal řadu turistů z Bulharska, Ruska, Německa, Anglie, Irska, Srbska, Skandinávie a také samozřejmě i řadu českých turistů což přispívá k širokému a vzrušujícímu mixu různých kultur.

    Počátek výstavby letoviska Slunečné pobřeží, Bulharsko začal roku 1958 mezi přírodními a starověkými centry Sveti Vlas na severu a Nessebar na jihu – dvěma dalšími potenciálními atrakcemi Bulharské dovolené. Obě jsou dostupné autobusovou dopravou nebo taxíkem a zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

    Již samotný název Slunečné pobřeží, Bulharsko ukazuje podstatu letoviska. Typické středomořské podnebí plné slunce, krásné pláže a celá řada aktivit včetně oblíbených vodních sportů láká jak jednotlivce, páry tak i celé rodiny s dětmi. Pobřeží je lemováno bohatě vybavenými kavárnami, restaurace a bary, kde můžete ochutnat mezinárodní i tradiční bulharské pokrmy. Za soumraku oceníte aktivní noční život (bary a diskotéky pro mladé), stejně jako nakupování, plážové soutěže, módní přehlídky či Mezinárodní folklórní festival (datum události je třeba si nejdříve zjistit).

    Last minute dovolená – Slunečné pobřeží, Bulharsko

    „Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich