Taba, Egypt

  Na Sinajském poloostrově, poblíž hranic s Izraelem, leží město Taba. Letovisko patří mezi klidnější oblasti, ovšem plánované investice možná změní obraz celé lokality. V současné době nabízí letovisko Taba jemné písečné pláže a bohaté příležitosti k potápění.

  Vzrušující korálové útesy nejsou daleko od pobřeží a proto jsou vhodné pro začínající i zkušené potápěče. Šnorchlování a parasailling jsou další nesmírně populární aktivity, stejně jako opalování a relaxace na písečných plážích. Noční život v letovisku Taba, Egypt je poněkud konzervativnější a koncentruje se zejména na programy samotných hotelů, což je ideální pro rodiny s dětmi, aby trávili čas společně.

  Těšit se můžete také na kuchyni. Tradiční kebab a falafel jsou místními favority. Dopřát si můžete také exkluzivní dezertní pečivo. Hotely vám ovšem nabídnou takovou stravu, aby byli upokojeny chuťové buňky všech rozmanitostí.

  Zajímavý tip: Chcete-li se kulturně vzdělat a fascinuje-li vás Egypt, potom vyrazte na krátký výlet na ostrov Pharaoh, kde leží hrad Salah ad Din z 12. století. Z jeho majestátných výšin je možné dohlédnout až za hranice do Izraele, Jordánska a Spojených Arabských Emirátů. Většina lidí ovšem hledá v letovisku Taba, Egypt zejména klid a pohodu, která nabízí šanci relaxovat a odpočívat bez přeplněných pláží.

  Last minute dovolená – Taba, Egypt

  The location could not be found.

  Lákají vás spíše rušnější letoviska? Vyzkoušejte Sharm el Sheikh, Marsa Alam nebo letovisko Hurghada.

  Užijte si zimu jak má být. Lyžařský zájezd se slevou z KouzelnyDeda.cz je vaše možnost jak ušetřit i si užít krásnou dovolenou.