Zaleťte si levně na vánoční nákupy

  Vánoce se blíží. A vy jste ještě nepřemýšleli o nákupu vánočních dárků? Dnes jsme si pro vás připravily tipy na tři metropole, kde shánění vánočních dárků bude radostí a nikoliv činností, kterou mnozí z nás tolik nemají rádi.

  Londýn

  Mekka nakupování. Stačí si pořídit levné letenky do Londýna a pak už vám nic nebrání v tom, vrhnout se do víru nákupů. Hlavní nákupní ulice jsou Oxford street a Regent street. Tam najdete vám všechny známé značky HM, Zara, Top Shop, GAP a spousta dalších. Ulice Carnaby Street je trochu stranou od hlavní turistické masy, takže vám může nabídnout rozumnější ceny. Vynechat nesmíte ani japonský obchod Uniqlo, jehož pověst se datuje mezi milovníky nákupů po celém světě. Asi posledním naším typem je čtvrť Knightsbridge, kde se nachází slavný luxusní obchodní dům Harrods a Harvey Nichols.

  Nakupování v Londýně je zkrátka jedna radost. K dostání je totiž jak zboží za rozumné ceny tak i velmi kvalitní značky, jejichž ceny vám budou doslova drásat peněženku.

  Řím

  Londýn je mekkou nakupování stejně jako Itálie mekkou módy. Řím, Miláno či Florencie jsou toho jasným důkazem. Rezervujte si levné letenky do Říma a vyrazte na nákupy co nejdříve. Doporučujeme ulici Via Condotti, kde naleznete obchody všech renomovaných značek typu: Gucci, Max Mara, Prada, Louis Vuitton, Giorgio Armani či Valentino. To že si Italové na módu nedají dopustit je zárukou kvality zdejšího prodeje.

  Jedno upozornění. Malé obchůdky jsou přes oběd zavřené, ano tušíte správně, italská siesta dává odpočinout i módě.

  Dubaj

  Jestli je Itálie mekkou módy, Londýn mekkou nakupování tak Dubaj se může pyšnit jako mekka všeho nej. Nachází se tu 50 obchodních center, včetně toho nejznámějšího Mall of Emirates, kde se nachází třeba i krytá lyžařská sjezdovka či obří akvárium plné žraloků. Ssvé modely tu předvádí nejznámější módní návrháři.

  Už takhle si říkáte, co to musí být za kolos? Tak potom musíte navštívit největší nákupní centrum na světě Dubai Mall. Kluziště, vodopády, vstup do nejvyšší budovy na světě pak už není žádný překvapením.

  Tak hurá za nákupy. Levné letenky Dubaj lze sehnat už prakticky za pár korun a pokud chcete dalších pár korun ušetřit, pak sledujte nejnovější akce leteckých společností, které nabízí zlevněné letenky i o 50%. Sledujte to například na www.topletenka.cz

  „Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain